New Union

Forum sojuszników New Union

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Po zarejestrowaniu się na forum proszę o informacje o tym na ikariamie ;) Inaczej nie dostaniecie pełnego dostępu do forum.

Favriela



#1 2008-11-12 15:34:32

Favriela

Administrator

1677963
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 45
Punktów :   

Monopol na rynku (WAŻNE!)

Kiedy jeszcze sojusz był malutki - bo tylko 4 osoby, postanowiliśmy że ustalamy ceny sprzedaży poszczególnych surowców odgórnie. Aby zapobiec zaniżaniu ceny - sprzedawaniu surowca poniżej kosztów produkcji i bezsensownej walce cenowej.

Poruszyłam już ten temat wśród władzy sojuszu a teraz przedstawiam ten pomysł wam.

Aktualnie jest nas osób 14 i takie zobowiązanie mogłoby przynieśc jeszcze większe korzyści. Możemy ustawiac ceny surowców w promieniu paru wysp. Możemy sterowac rynkiem.

Gdy widzę cenę kryształu sięgającą 25 to aż mnie szlag trafia zwłaszcza kiedy jest to jedyna oferta w promieniu 6 wysp i konkuruje z moją znacznie droższą cenowo. Surowce strategiczne takie jak kryształ... marmur... wino... siarka zawsze są kupowane w wysokiej potrzebie, granica cen sięga 40-50 zł za sztukę i nie bójcie się za tyle je wystawiac. Jeżeli już wam się spieszy ze sprzedażą i potrzebujecie się pozbyc surowca macie sojusz, można się wymieniac, można składac propozycje traktatów handlowych. Jak brakuje złota to szukajcie w ofertach kupna...

To temat dosyc kontrowersyjny dlatego wypowiedzcie się co o tym myślicie.

Fav

Offline

 

#2 2008-11-13 14:14:31

Dziara

Moderator

Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

Miał bym obawy, akurat co do tej siarki...

Jak wiadomo gdy kupujemy jakiś surowiec chcemy go kupić jak najtaniej (na rynku można kupić już od 20zł/szt.), a z drugiej strony chcemy dać zarobić sojusznikom a nie brać od obcych.

Wiadomo każdy musi zarabiać, jednak siarka dla swoich sojuszników np. za te 40 czy 50zl/szt. to troche przesadzony pomysł, no jak wiadomo im więcej siarki nam pujdzie tym wieksze bedziemy mieli wojsko i będziemy się nawzajem lepiej bronić.

Dlatego też apeluje do zarządu sojuszu, gdy będziecie ustalać jakieś sztywne ceny rynkowe dla tego surowca, weźcie to pod uwagę...

Pozdrawiam

Offline

 

#3 2008-11-13 14:59:33

Favriela

Administrator

1677963
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 45
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

Dlatego pisałam o wymianie. Mam wiele osób z którymi mam podpisane traktaty handlowe. Tak że umawiam się za ile chcą kupić i za tyle wystawiam na rynku. Stałą cenę mam znacznie wyższą. Albo wymiany... W sojuszu są bardzo korzystne. Coś za coś. Czasem ktoś całkiem bezmyślnie ustawia niską cenę... mimo że mi kupują często z tej samej wyspy za cenę dwukrotnie wyższą.

Offline

 

#4 2008-11-13 18:19:27

gkasp

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 81
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

zgadzam się z obydwojgiem moich przedmówców...

jednak w pierwszej kolejności przychylam się do propozycji wymiany handlowej tzn.

jeżeli ktoś chce sprzedać po to aby kupić coś innego i nie chce zastosować ceny aktualnie podyktowanej przez sojuszników - powinien wysłać massa o tym, że chce się wymienić coś/za coś - ku temu ma służyć również założony na tym forum dział "handlowy".

Jeżeli ktoś chce sprzedać po to aby jedynie móc utrzymać swoje wojsko - powinien zastosować cenę aktualnie podyktowaną przez innych graczy sojuszu - a jeżeli nie uda mu się po takiej cenie sprzedać - informuje wiadomością, ze musi obniżyć cenę

może to trochę za bardzo skomplikowane - ale pozwala osiągnąć całkiem porządne korzyści - i nie mam zamiaru przytaczać przykładów - mam nadzieję, że mi wierzycie.

a tak między nami do zdobywania złota - polecam wszystkim grabieże słabo bronionych osad ...

pozdrawiam

Offline

 

#5 2008-11-13 22:50:16

Favriela

Administrator

1677963
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 45
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

gkasp napisał:

...a tak między nami do zdobywania złota - polecam wszystkim grabieże słabo bronionych osad ...

Właśnie właśnie można wyciągnąć po 12 tys złota wysyłając garstkę najsłabszych... spoko by utrzymać wojo. A jak to nie wystarcza to są na rynkach również oferty kupna... można nawiązywać traktaty handlowe. Możliwości jest wbrew pozorom dużo, a i cena narzucona z góry nie będzie stała tylko będzie się zmieniała w zależności od popytu... nie będziemy przecież forsowali nierealnych cen... z kosmosu.

Offline

 

#6 2008-11-13 23:13:34

gkasp

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 81
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

my tu gadu gadu - a dziara wrzucił w międzyczasie 20K drewna po 10 - a jak wszyscy doskonale wiedzą cena ogólno-sojuszowa była 15....

ręce z biustem opadają ...

Offline

 

#7 2008-11-13 23:18:00

Favriela

Administrator

1677963
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 45
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

Tak samo z kryształem... ale już się nie będę czepiała...

Temat normalnie aż wrze... kurcze... tyle zainteresowanych że aż tłum. Będą mieli później pretensje jak za nich zadecydujemy, a daliśmy możliwość przedyskutowania...

Offline

 

#8 2008-11-14 00:01:27

Dziara

Moderator

Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

Sorki bardzo ale myślałem że to dopiero mają być ceny do ustalenia w sojuszu ile za poszczególny surowiec a takiego tematu nie było.

Już załapałem że drewno jest chyba po 15zł/szt. bo każdy z sojuszu tak sprzedaje, mam racje?

Offline

 

#9 2008-11-14 00:03:33

Dziara

Moderator

Zarejestrowany: 2008-11-11
Posty: 15
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

Aaa i jeszcze nie przeczytałem posta do końca a juz odpisałem...

Okej, już wiem że po 15 sie ceni aktualnie i poprawiłem ceny.

Sorki za zgrzyty ale to dopiero wchodzi i każdy może cos wywinąć

Offline

 

#10 2008-11-14 00:05:05

Favriela

Administrator

1677963
Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 45
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

No niżej niż 15 to już się nie opłaca...... To już lepiej zwolnij ludzi z tartaku... na to samo wyjdzie.

Offline

 

#11 2008-11-14 17:51:36

gkasp

Administrator

Zarejestrowany: 2008-11-10
Posty: 81
Punktów :   

Re: Monopol na rynku (WAŻNE!)

Favriela napisał:

No niżej niż 15 to już się nie opłaca...... To już lepiej zwolnij ludzi z tartaku... na to samo wyjdzie.

minimalnie opłaca się za 5 sprzedawać drewno - bo z tego co zauważyłem jeden "ludź" daje 4 złoto - a jeden drwal jedno drzewo/h

gorzej z marmurem ... chyba, trzeba mieć ze 3 kolonie na marmurze ....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl